Szukaj
Close this search box.

Jak skutecznie chronić powierzchnie w chłodne miesiące

 

     Zima przynosi ze sobą unikalne wyzwania dla utrzymania podłóg, zarówno w domach, jak i w przestrzeniach komercyjnych. Niskie temperatury i śnieg to jedno, ale to przede wszystkim piasek i sól drogowa stanowią największe zagrożenie dla estetyki i trwałości naszych podłóg. Te z pozoru błahe elementy zimowego krajobrazu mogą mieć dewastujący wpływ, gdy nieodpowiednio zarządzamy ich obecnością w naszych wnętrzach. Piasek działający jak papier ścierny, sól pozostawiająca białe plamy i ślady – to wszystko wymaga specjalistycznego podejścia do ochrony podłóg. W Floor Remake, wykorzystując lata doświadczenia i najnowsze innowacje, wykorzystujemy kompleksowy system ochrony podłóg, również na zimę. Nasze rozwiązania obejmują nie tylko zaawansowane technologie w zakresie materiałów i wykończenia podłóg, ale również dostarczają wskazówek i produktów do ich pielęgnacji. Skupiając się na prewencyjnych środkach, takich jak wysokiej jakości maty i dywaniki, które zatrzymują większość zanieczyszczeń na wejściu, aż po zaawansowane techniki czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, oferujemy pełny zakres rozwiązań, by podłogi nie tylko przetrwały zimę, ale i zachowały swój nienaganny wygląd i funkcjonalność przez cały rok.

Piasek – Niewidoczny Wróg

 

     Piasek, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się niegroźny, w rzeczywistości stanowi jedno z największych zagrożeń dla podłóg podczas zimowych miesięcy. Używany do posypywania chodników i dróg, by zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom, niepostrzeżenie staje się wręcz niewidzialnym wrogiem w naszych domach i biurach. Jego drobne, ale ostre ziarna działają jak papier ścierny, nieubłaganie ścierając i rysując powierzchnie podłóg. Te mikroskopijne rysy stają się siedliskiem dla brudu i drobin, które z czasem osadzają się w nich głębiej, znacznie utrudniając proces czyszczenia. Co więcej, powodują, że podłogi tracą swój pierwotny blask i estetykę, czyniąc je matowymi i pozbawionymi życia. W konsekwencji, to, co zaczyna się jako prozaiczne ziarenka piasku, może prowadzić do poważnego uszkodzenia i szybszego zużycia nawet najbardziej wytrzymałych materiałów podłogowych. Rozwiązaniem na ten zimowy problem jest odpowiednia strategia prewencyjna i pielęgnacyjna, która obejmuje regularne odkurzanie, stosowanie mat i dywaników zatrzymujących zanieczyszczenia, a także stosowanie specjalistycznych środków czyszczących, które skutecznie usuwają zabrudzenia nie uszkadzając przy tym powierzchni podłogi.

 

Wpływ Soli

 

     Sól drogowa, powszechnie stosowana w zimie do walki z oblodzeniem chodników i dróg, może mieć znaczący i często niedoceniany wpływ na podłogi w naszych domach i miejscach pracy. Chociaż jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na zewnątrz, to paradoksalnie wewnątrz staje się źródłem problemów. Wnoszona na obuwiu i ubraniach, sól drogowa pozostawia na podłogach charakterystyczne białe ślady, które nie tylko szpecą wygląd, ale również mogą powodować trwałe uszkodzenia. Szczególnie narażone są podłogi drewniane i laminowane, które są wrażliwe na agresywne składniki chemiczne zawarte w soli. Sól może wnikać w mikroszczeliny i rysy, powodując ich rozszerzanie, a także prowadzić do matowienia i zniszczenia ochronnej warstwy wykończeniowej. Dlatego tak istotne jest regularne i dokładne czyszczenie podłóg, które pozwala nie tylko usunąć widoczne ślady soli, ale także chroni przed jej długotrwałym działaniem. Wybór odpowiednich środków czyszczących, które są delikatne dla podłogi, a jednocześnie skuteczne w walce z solą, jest kluczem do utrzymania ich w doskonałym stanie przez cały zimowy okres. Warto także pamiętać o stosowaniu mat i wycieraczek, które będą pierwszą linią obrony przed wnoszeniem soli do wnętrz.

Nieodpowiednie Środki do Pielęgnacji

 

     W obliczu wyzwań, jakie zima stawia przed nami w zakresie utrzymania czystości i estetyki podłóg, często popełniamy fundamentalny błąd, sięgając po niewłaściwe środki do ich pielęgnacji. W pośpiechu, by usunąć trudne do zlikwidowania ślady soli, piasku czy błota, możemy nieświadomie wybierać agresywne środki czyszczące. Te, choć wydają się skuteczne w krótkim terminie, w rzeczywistości mogą powodować długofalowe uszkodzenia naszych podłóg. Ich silne chemikalia nie tylko mogą pozostawiać podłogę matową i pozbawioną blasku, ale również osłabiają strukturę materiału, czyniąc ją bardziej podatną na zarysowania i inne uszkodzenia. Szczególnie podłogi drewniane i laminowane, ale również PVC i LVT są wrażliwe na takie traktowanie. Nie tylko tracą one swój naturalny urok, ale mogą również wymagać kosztownych napraw lub nawet całkowitej wymiany. Kluczem do skutecznej i bezpiecznej pielęgnacji podłóg zimą jest więc wybór środków czyszczących, które są dostosowane do rodzaju podłogi i jej specyficznych potrzeb. Ważne, aby były to preparaty o łagodnym składzie, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Zamiast agresywnych substancji, warto postawić na produkty o neutralnym pH, które są delikatne dla podłogi, jednocześnie efektywnie radząc sobie z trudnościami związanymi z utrzymaniem czystości w okresie zimowym. Dzięki temu nie tylko zapewnimy naszym podłogom odpowiednią pielęgnację, ale także zachowamy ich piękny wygląd na dłużej.

Nasze Rozwiązanie: Lakier PU

 

     W Floor Remake rozumiemy wyzwania, które niesie zima dla podłóg, i oferujemy skuteczne rozwiązanie w postaci lakieru poliuretanowego (PU). Oto jak nasz trójstopniowy proces aplikacji lakieru PU chroni i odnawia Twoje podłogi.

 

     Gruntowne Czyszczenie:

 • Na początku skupiamy się na dokładnym usunięciu brudu, soli drogowej i piasku.
 • Ten etap jest kluczowy, ponieważ zapewnia, że zanieczyszczenia nie zostaną zamknięte pod nowo utworzoną warstwą ochronną.
 • Skrupulatne czyszczenie gwarantuje, że kolejne kroki będą maksymalnie efektywne.
 •  

       Zabezpieczenie i Naprawa:

 • Kolejnym krokiem jest aplikacja lakieru PU.
 • Lakier ten nie tylko tworzy silną barierę ochronną, ale również wypełnia mikrorysy.
 • Dzięki temu zapobiega dalszemu gromadzeniu się brudu i minimalizuje ryzyko uszkodzeń.
 •  

       Łatwa Pielęgnacja:

 • Po zabezpieczeniu podłogi, jej codzienne utrzymanie staje się niezwykle łatwe.
 • Regularne przecieranie mokrym mopem jest wystarczające do utrzymania podłogi w idealnym stanie przez cały zimowy sezon.
 • Eliminuje to potrzebę częstego i skomplikowanego czyszczenia, oszczędzając czas i wysiłek.
 •  

       Dzięki zastosowaniu lakieru PU od Floor Remake, Twoje podłogi nie tylko przetrwają wyzwania zimy, ale również będą prezentować się estetycznie przez cały rok, bez potrzeby inwestowania w kosztowne remonty czy częste konserwacje.

  Podsumowanie

   

       Zima często kojarzy się z trudnościami w utrzymaniu estetyki i kondycji podłóg, ale w Floor Remake przekonujemy, że nie musi to być regułą. Kluczem do zachowania piękna i trwałości podłóg, nawet w najbardziej wymagającym okresie zimowym, jest właściwa pielęgnacja oraz zastosowanie profesjonalnych rozwiązań. Stosowany przez nas, innowacyjny lakier PU to przykład takiego rozwiązania, które rewolucjonizuje podejście do ochrony podłóg. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, nie tylko chroni powierzchnię przed szkodliwymi skutkami piasku, soli i wilgoci, ale również odnawia i podkreśla naturalne piękno materiału. Produkty te i usługi zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu długotrwałej ochrony, co pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem podłóg przez cały rok, niezależnie od warunków zewnętrznych. W Floor Remake wiemy, że każda podłoga to inwestycja, która zasługuje na najlepszą opiekę. Dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i produktach, które pomogą Ci zachować piękno i funkcjonalność Twoich podłóg niezależnie od pory roku. Nasz zespół jest gotowy dostarczyć rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i warunków, gwarantując satysfakcję i spokój ducha w kwestii ochrony Twoich podłóg.